Novinky

Před knihovnou v Bílině je krásné, nově zrekonstruované náměstí - a v knihovně je krásný přednáškový sál... aneb 3 x komiksy pro skoro dospělé teenagery!

Zase po roce v Horažďovicích - a zase komiksy! Tentokrát tři velké workshopy od čtvrté třídy až po sedmáky. A opět po roce skvělé!
https://eu.zonerama.com/knihovna-horazdovice/Album/11308325

Tak letošní jarní workshopová smršť ještě neskončila... Moravský Krumlov, Tábor, Slavkov, Rychnov nad Kněžnou, Kamenný Újezd, Písek, Horažďovice a Bílina, to jen tak namátkou.

 

Gymnázium a obchodní akademie v Sedlčanech  - prima, sekunda i tercie - to jsou třídy plné komiksových talentů! 
A to nemluvě o školní jídelně :-)

Gymnázium v Čelákovicích je ohromné, krásné a kolem něj zrovna na konci dubna kvetou plné aleje jabloní a třešní.
A jinak - komiksy tady umějí přímo perfektně!

Církevní základní a mateřská škola ARCHA v Petroupimi (hned u Benešova) byla plná dětí od těch nejmenších po ty největší teenagery. A na komiksech jsme dělali úplně všichni, a to rovnou pět tříd!

V Chotýšanech jsem měl rovnou tři třídy po sobě, a tak pěkně po sobě - šesťáky, sedmáky a osmáky. Kromě toho, že jsme si rozuměli nejen v komiksech, ale třeba i v marvelovkách nebo seriálech (Wednesday a Adamsova rodina vedou!), tak jsem tu měl i vynikající oběd vě školní jídelně! Buchtičky se šodó :-)) Hurá! 

Bylo krásné se opět vrátit do rodného města. Kutnohorská "průmyslovka" sídlí v nádherné funkcionalistické budově a je plná nadšených studentů, které historie komiksů fakt bavila... 

Novoroční komiksová sezóna zahájena! V brandýském Gymnáziu J.S. Machara jsme si střihli tři dvouhodinové workshopy v úžasné nové posluchárně, a mezi přednáškami jsem dokonce v jídelně dostal šišky s mákem! Ale nejvíc mě dostaly ohlasy studentů...

Prešov čítá rád - aneb v září hurá (opět) na Slovensko!

"Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove Vás srdečne pozýva na 17. ročník literárneho festivalu Prešov číta rád, ktorý sa uskutoční 21. – 23. septembra." 

Ano, opět jedu do Prešova a opět se tam moc těším. Dny plné workshopů pro základní i střední školy a podvečeních besed, ve čtvrtek v klubu "Stromoradie", v pátek v kavárně "Libresso Books & Coffee".
Na to se dá říct jediné: "Hurá!"