Základka v Rapšachu - jeden den z třídenního třeboňského turné

Rapšach je krásná obec s krásnou školou, a právě tady jsem měl možnost mít během tří plně obsazených besed/workshopů prosvištět práci s komiksy nebo s vynálezy či historii komiksů od těch nejmenších až po skoro dospělé lidi (deváťáky :-), kteří za měsíc opouštějí navždy základní školu a vyráží do života.
Rapšach byla první zastávka na truné Třeboňskem, (jak jsem psal v perexu, další dny jsem navštívil Lomnici nad Lužnicí, přímo Lužnici a nakonec samotnou Třeboň.  Za ty dny plný akce pak děkuji manažerce MAP Třeboňsko, Daniele Herdové a logicky i všem super učitelkám ve všech školách (a taky kuchařkám :-) ! .

S druháčky a třeťáčky jsme řešili návrhy místní knihovny a vynalézali super vynálezy s Vynálezcem Alvou. 
S šesťáky a sedmáky jsme se mrkli na historii obrazového vyprávění. 
A s osmáky a deváťáky jsme si pak dali komiksový workshop se vším všudy. 
A ještě jedna důležitá zpráva - v poledne jsem si dal skvělý oběd ve skvělé školní kuchyni :-) .
Potěšil mě ten celodenní zájem dětí, a snad je třeba zase potěšily komiksy Barta Simpsona - a nebo pro ty větší jsem pak měl starší čísla fantasy a sci-fi časáku Pevnost. Obojí bylo rozebráno v cuku letu a při následujících přestávkách to ve třídách namísto běžného přerstávkového hluku šustilo obracenými stránkami zmíněných publikací. Hurá! Čtoucí děti jsou super děti!

P.S. Děkuji vydavatelům Barta Simpsona (CREW) a časopisu PEVNOST za milou remitendu. Má úspěch, vidím to na vlastní oči, myslím ty rozzářené dětské oči :-)