Mrtvá šelma

Dlouho očekávaná detektivka od legendy české fantastiky Jiřího W. Procházky a Kláry Smolíkové, oblíbené autorky populárně naučných knih pro děti. Autorská dvojice spojila své síly, takže čtenáře čeká napětí, akce, svérázný humor i promyšlený příběh s historickým pozadím.

Mrtvá šelma, první ze série detektivních případů Souřadnice zločinu, se odehrává v Táboře. Zmizení renomovaného profesora uvede do pohybu nejen policejní vyšetřování, ale také svede dohromady nesourodou dvojici, která se pouští do pátrání na vlastní pěst. Muzejní kurátorka Berenika Weissová a bývalý policista Robert Štolba se dostanou do míst, o kterých policie nemá ani zdání a kde oba dva musí spoléhat jen sami na sebe. Přepadení, vraždy a krádeže pokaždé nějak souvisejí s táborským muzeem a záhad přibývá.

Kdo všechno z okruhu podezřelých patří k tajné sektě husitských bratří? Jakou roli hraje lidská zášť a chamtivost? Do poslední chvíle nebude mít jasno ani čtenář, jenž rozplétá děj vyprávěný ze dvou pohledů – ženským náhledem intelektuálky Weissové a mužskou optikou přímého a poněkud neomaleného Štolby. Třetí hlavní postavou je samo město Tábor. A zatímco si čtenáři lámou hlavu nad mrtvolou z táborské radniční věže, autoři již splétají nitky Stříbrné iniciály, dalšího případu, tentokrát z Kutné Hory.

 

Kniha vychází společně s audioverzí, kterou namluvil Otakar Brousek ml., Kateřina Janečková a Jiří Klem a připravilo audio vydavatelství Walker & Volf.

Přečtěte si recenzi Borise Hokra na webu Aktuálně, Tomáše Macháčka na webu Naposlech, Aleny Bouchalové na webu Neoluxoru nebo Tomáše Kaplana Fojtíka na webu BookVy.

 

Pokud byste chtěli uspořádat nezapomenutelnou besedu s autory knihy, podívejte se na nabídku workshopů a přednášek a kontaktujte mě.

Táborský křest Mrtvé šelmy ve středu 15. 4. 2015, Zdeněk Vybíral, Klára Smolíková a Jiří Walker Procházka, fotil David Peltán
Táborský křest Mrtvé šelmy ve středu 15. 4. 2015, Klára Smolíková, Eva Měřínská a Jiří Walker Procházka, fotil David Peltán
Táborský křest Mrtvé šelmy ve středu 15. 4. 2015, fotil David Peltán
Táborský křest Mrtvé šelmy ve středu 15. 4. 2015, fotil David Peltán
Táborský křest Mrtvé šelmy ve středu 15. 4. 2015, čtení ve sklepení, fotil Josef Böhm
Táborský křest Mrtvé šelmy ve středu 15. 4. 2015, čtení na Klášteráku, fotil Josef Böhm