Říká se, že člověk by měl v životě zkusit všechno. Ale také se říká, že injekce nebolí, nebo že duše dobrých lidí putují po smrti na lepší místo. A proto mějte na paměti, že jestli se rozhodnete nahlédnout na lidskými tekutinami potřísněné stránky Knihy bolesti, budou tam na vás čekat tmavá zákoutí, rezavé řetězy, krví pokryté háky, proděravěné plíce, odlehlé horské chaty, děsiví noční tvorové, oživlé mrtvoly, démonické bytosti, hladové krysy, nabroušené čepele, zrádní obyvatelé futuristického mrakodrapu, despotičtí zaměstnavatelé a další formy koncentrovaného zla.
Nestačilo vám to? Chcete vědět víc? Chcete vědět, o čem budou jednotlivé příběhy? Tak tedy dobrá: císařský voják prožívá peklo v bohem zapomenutém horském městečku; neobyčejný řidič na obvyklé trase potkává neobyčejnou stopařku; osamělý muž v postapokalyptickém světě propadá nebezpečným náladám; vcelku běžný pracovní pohovor se zvrhne nečekaným směrem; umělá inteligence nabude 98,69% jistoty, že za některé z jejích činů ji čekají výčitky svědomí; profesionální zabiják v gigantickém městě přijme nesprávný kšeft; andělská křídla proti pekelným červům; všepohlcující oheň; příběhy v příbězích…
Pokud si stále ještě troufáte, můžete se do této knihy začíst. Jen aby se vám netřásly ruce.
"První česká publikace slovenského nakladatelství Artis Omnis, antologie Kniha bolesti sestavená Markem E. Pochou, není hororová kniha, jak by se dle názvu mohlo zdát. Samozřejmě, hrůzostrašný žánr v ní hraje důležitou roli, ovšem velkou část obsahu tvoří povídky jiných žánrů, jejichž společným jmenovatelem je bolest.
Naznačuje to hned první óda na utrpení v podání Jiřího W. Procházky. Dílo na rozhraní prózy a poezie knize hned od začátku dává ponurou atmosféru, přičemž prezentuje autora – mistra české fantastiky ve stylu, v jakém ho nevídáme často. Následující povídky představují jednotlivé formy bolesti, a že jich není málo…"
Zdroj: web XB-1