Turné Bělá p. Pradědem, Zlaté Hory, Lipová-lázně, Mikulovice

Naše knihovnicko-školní horské turné trvalo čtyři dny, od pondělka 18. února do čtvrtka 21. února. S manželkou Klárkou Smolíkovou jsme vyjeli už v neděli 17.2. do Lipové-lázně, kde jsme díky hlavní organizátorce, paní knihovnici Šimíkové, byli ubytovaní a odsud jsme každé ráno vyráželi na "spanilé" čtenářské jízdy.V každém městečku jsme (jako obvykle, když jezdíme ve dvou) měli dvě linie programů. Klárka měla přednášky a besedy pro žáky I. stupně ZŠ, já si zabral (jako obvykle) šesťáky až deváťáky. Klárka tedy měla zpravidla povídání s dětmi v knihovnách, a já ve školách, ale nejen tam! 
Paní knihovnice Sikorová z Bělé pod Pradědem, skvělá a akční žena, mě třeba umístila rovnou s 60 teenagery do přednáškových prostor místního klubu seniorů. Přednášel jsem i v kině v Mikulovicích, což zorganizovala milá paní Kouřilová.
Klárka byla ve Zlatých Horách také v kině, kam umístila místní třídy paní knihovnice Ivanová.
Bylo to turné se vším všudy, jídla na motorestech nebo ve školních jídelnách, večer příprava na další den a za svítání zase hurá za dětmi. Po těch čtyřech dnech jsme domů dorazili unavení, ale úplně v pohodě. Naše čtenářská mise byla splněna.
Děti byly všude skvělé, jak ty nejmenší, tak i ti největší puberťáci. A když jsme se další dny v mailech dozvěděli, že se po naší akci objevili v místních knihovnách noví čtenáři... Co víc si přát? 

Takhle třeba vypadal plán besed v základní škole Lipová-lázně:
3 besedy – u nás ve škole – J. W. Procházka
6.-7. třída – 35 žáků – Komiksy hravé i dravé, 
8. třída – 25 žáků – Průlet fantastickými světy
9. třída – 25 žáků – Průlet fantastickými světy

 

Dostali jsme se i do nejvyšších nadmořských výšek...
Lipová-Lázně a náš "Průlet fantastickými světy"
Lipová-lázně a literární žánry
Lipová-lázně - skvělá třída, znalci fantastických žánrů jeden vedle druhého
Mikulovice a místní kino -
Komiksový workshop měl u žáků II.stupně vždycky úspěch. A to mě těší.
Literární worskhop o fantastické literatuře a literárních žánrech