Novinky

Novoroční komiksová sezóna zahájena! V brandýském Gymnáziu J.S. Machara jsme si střihli tři dvouhodinové workshopy v úžasné nové posluchárně, a mezi přednáškami jsem dokonce v jídelně dostal šišky s mákem! Ale nejvíc mě dostaly ohlasy studentů...

Prešov čítá rád - aneb v září hurá (opět) na Slovensko!

"Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove Vás srdečne pozýva na 17. ročník literárneho festivalu Prešov číta rád, ktorý sa uskutoční 21. – 23. septembra 2022." 

Ano, opět jedu do Prešova a opět se tam moc těším. Dny plné workshopů pro základní i střední školy a podvečeních besed, ve čtvrtek v klubu "Stromoradie", v pátek v kavárně "Libresso Books & Coffee".
Na to se dá říct jediné: "Hurá!"

Červnový Svět knihy 2022 v Praze proběhl bez roušek, bez problémů a s plným nasazením všech přítomných, tedy jak vystavovatelů či autorů, a zejména též ctěných návštěvníků.
Aneb bylo to bezva! 

P.S. Na úvodní fotografii jsou se mnou přátelé, spisovatel Ondřej Neff a šéfredaktor XB-1 Vlado Ríša.

Od 23. do 25 květbna jsem navštívil krásné Třeboňsko a to přímo školy v Rapšachu, v Lomnici nad Lužnicí, přímo Lužnici a nakonec samotnou Třeboň.  
A třeba na základce v Rapšachu jsme všichni zažili velkokomiksový den, a to od malinkých druháčků až po velké deváťáky. Končili jsme až odpoledne a byl to nářez :-) !  

V plné zbroji připraven na literární dílny, komiksové workshopy nebo na semináře pro učitelky, učitele či knihovnice...
Jenom od ledna do března 2022 jsem stačil "nakazit" komiksovým nadšením a scifistickým zápalem děti ve školách a knihovnách po celé republice.
Měl jsem v těch 90 dnech poctivých 76 literárních workshopů ve 29 městech, městských částech a v obcích.
Uf! Byla to paráda heart

Před 50 lety jsem četl první Čtyřlístky kreslené geniálním Jaroslavem Němečkem. Nyní, po 50letech píšu scénáře pro toho samého Mistra komiksu :-)
Letos mi vyjdou čtyři. Tak schválně, kolik jich budete mít v knihovně, nebo doma...

V překrásném prešovském kraji a zejména v knihovně ve Vranově nad Toplou jsem strávil dva dny plné přednášek a workshopů. 
A také halušky s bryndzou, i výtečné škvarky byly. 

 

Světové turné komiksových workshopů se zdařilo zejména díky "powergirl" Ivě Zichové! 
Posuďte sami: ZŠ Židlochovice, ZŠ a MŠ Přísnotice, ZŠ a MŠ Žabčice a ZŠ Hrušovany u Brna! Za 2 dny!

Třídy ZŠ Holešov a ZŠ Prusinovice jsem si dva dny po sobě prohlížel jen přes obrazovku notebooku.
Ale stihli jsme toho dost, ať už pořad o historii sci-fi a fantasy (pro II. stupeň ZŠ), nebo jsme na dálku dělali vynálezy podle Vynálezce Alvy s třídami I. stupně...