Bílovec - literární dílny, soutěže, večerní beseda 28. 3. 2018

Bílovec je nejen město zaslíbené sci-fi a fantasy (v létě 2018 se tam bude konat celostátní setkání fanoušků fantastiky PARCON 2018), ale má i skvělou knihovnu! Tím myslím nejen paní ředitelku, ale celý její tým. Ostatně - myslím, že tato knihovnická cena za rok 2018 právě pro tuhle knihovnu mluví za vše:
https://www.skipcr.cz/akce-a-projekty/akce-skip/biblioweb
nebo zde:
https://bulletinskip.skipcr.cz/vsechna-cisla/prohlizet-cisla/2018-rocnik...

◘ Od rána jsme s manželkou Klárou měli pořady pro I. a II. stupeň, já dokonce v krásném středověkém suterénu (ovšem, s proskleným výhledem ven!).
◘ Odpoledne jsme se za účasti všech dobrých lidí knihovny i zastupiteli z městského úřadu v Bílovci (vč. pana starosty Pavla Mrvy) zúčastnili vyhlášení literární soutěže "Bílovecké záhady 2018".
◘ A večer následovala beseda pro veřejnost o tom, "Jak se píše ve dvou." (Já vám to řeknu takhle - jde to, hlavní je, že se přitom nezabijete navzájem :-))) )

 

P.S: Malá noticka z popisu vyhlášení literární soutěže "Bílovecké záhady 2018"
Každý vyhodnocený žák odcházel samozřejmě s knihou, ve které nechybělo autorovo věnování, každý účastník získal taktéž drobnou obměnu a všichni si pak odnášeli tradiční sladkou tečku pana starosty. Škoda, že ten odešel dřív a neslyšel čtenou záhadu Štěpána Kouby, která rozesmála všechny přítomné. Slavnostní odpoledne zpestřili svým vyprávěním spisovatelé Klára Smolíková a Jiří W. Procházka, který říká: „Vše, co nás vede ke čtenářství, je skvělé!“